Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Lekarze promują szczepienia. "Tężec,...

Data dodania: 2018-11-20
Naczelna Izba Lekarska przygotowała spot promujący szczepienia. Wyliczanka - to jego tytuł i główny temat. Spot ma przekonać społeczeństwo, że konsekwencje decyzji o... więcej »
 
 

Licea w województwie łódzkim, w których wiedza...

Data dodania: 2018-11-20
Licea Ogólnokształcące w województwie łódzkim, w których wiedza rośnie najsłabiej, prezentujemy na podstawie najnowszych badań Edukacyjnej Wartości D... więcej »
 
 

Smog. Jaka jest jakość powietrza w Sieradzu?...

Data dodania: 2018-11-20
Czym oddychamy w Sieradzu? Sprawdź jakość powietrza. Na żywo pokazują zanieczyszczenie czujniki umieszczone w mieście. więcej »
 
 

Sieradzanie walczą o kolejne czujniki jakości...

Data dodania: 2018-11-20
Jest szansa na kolejne czujniki jakości powietrza w Sieradzu. Do konkursu „Wiem czym oddycham” organizowanego przez Fundację Aviva zgłoszone zostały dwie następne lokalizacje ... więcej »
 
 

Piwnica Św. Norberta da andrzejkowy koncert w...

Data dodania: 2018-11-20
Piwnica Św. Norberta wystąpi w andrzejkowym koncercie w Sieradzu. Na scenie Teatru Miejskiego Sieradzkiego Centrum Kultury pojawi się kilkunastu artystów, w tym sieradzanin Stefan Błasz... więcej »
 
 

Udziałem w triadzie biegowej społeczność I LO...

Data dodania: 2018-11-20
Udziałem w warszawskiej triadzie biegowej „Zabiegaj o pamięć” społeczność I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu uczciła 100 rocznicę odzyskania prz... więcej »
 
 

Wernisaż wystawy fotografii Janusza Ziarnika "Szaty...

Data dodania: 2018-11-20
Na otwarcie wystawy fotografii Janusza Ziarnika „Szaty nieba” zaprasza we wtorek 20 listopada Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu (ul. Żwirki i Wigury 4). Początek wernisażu o god... więcej »
 
 

Ogólnopolski Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej...

Data dodania: 2018-11-20
Trwa Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Do ogólnopolskiego protestu przyłączyli się także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu. Akcja ma chara... więcej »
 
 

Sieradzanie walczą o kolejne czujniki jakości...

Data dodania: 2018-11-20
Jest szansa na kolejne czujniki jakości powietrza w Sieradzu. Do konkursu „Wiem czym oddycham” organizowanego przez Fundację Aviva zgłoszone zostały trzy następne lokalizacje ... więcej »
 
 

Psa, który ugrzązł w błocie na terenie zbiornika...

Data dodania: 2018-11-19
Psa, który ugrzązł w błotnistej mazi na terenie zbiornika Jeziorsko, ratowali strażacy. Akcja zakończyła się powodzeniem. Zwierzę wyciągnięto z pułapk... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 840
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sieradzki

  Powiat sieradzki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim (zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Sieradz. Należy do niego 11 gmin: Sieradz (gmina miejska), Błaszki, Warta, Złoczew, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Sieradz (gmina wiejska), Wróblew.

  Powiat czekają wielkie inwestycje w przyszłości. Znajduje się tu bowiem nieeksploatowane do tej pory złoże brunatnego węgla.

  Ze względu na rolniczy charakter rejonu, turystyka oparta jest o gospodarstwa agroturystyczne. Oprócz ciszy, spokoju i wiejskich krajobrazów cieszyć się tu można pieszymi wędrówkami oraz rowerowymi lub konnymi przejażdżkami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola