Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Czytaj dziś w Nad Wartą Weekend

Data dodania: 2019-01-18
Najnowsze wydanie jest już dostępne wraz z Dziennikiem Łódzkim w kioskach oraz w formie cyfrowej pod adresem www.prasa24.pl. więcej »
 
 

Koncert Zbigniewa Wojciechowicza w CIK w Sieradzu -...

Data dodania: 2019-01-18
Koncert Zbigniewa Wojciechowicza w cyklu „Pod Wielkim Dachem Nieba" odbędzie się w sobotę 19 stycznia w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18). Występ w ostatnich dniach s... więcej »
 
 

Żałoba w Sieradzu i powiecie. Wyrazy współczucia...

Data dodania: 2019-01-18
Żałoba w Sieradzu i powiecie sieradzkim. Wyrazy współczucia i odwołane imprezy. Prezydent Sieradza weźmie udział w sobotniej ceremonii pogrzebowej w Gdańsku. więcej »
 
 

Karnawałowy retrodancing Prorocku w Sieradzu -...

Data dodania: 2019-01-18
Karnawałowy retrodancing w formie balu maskowego odbędzie się w sobotę 19 stycznia w klubie Prorock w Sieradzu (Galeria Rondo, ul. Jana Pawła II 3). Początek zabawy z DJ R-ETROmusic ... więcej »
 
 

Kiedy żałoba narodowa? Komunikat wojewody łódzkiego

Data dodania: 2019-01-17
Wojewoda łódzki wydał komunikat w sprawie ogłoszenia żałoby narodowej w związku z zabójstwem prezydent Gdańska Pawła Adamowicza. więcej »
 
 

Nabór wniosków do programu "Czyste...

Data dodania: 2019-01-17
Nabór wniosków do programu "Czyste powietrze" będzie wznowiony w poniedziałek, 21 stycznia. Taka informację przekazali minister środowiska Henryk Kowalczyk i prezes Narodoweg... więcej »
 
 

"Miłość bezwarunkowa" w trasie z...

Data dodania: 2019-01-17
Polska Światłoczuła już od siedmiu lat przemierza nasz kraj, docierając z ambitnymi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin. Wkrótce rozpocznie się... więcej »
 
 

Akcja pomocy dla mieszkanki Brzeźnia. Pani...

Data dodania: 2019-01-16
W dramatycznej sytuacji znalazła się mieszkanka Brzeźnia – pani Wiesława. Doświadczona przez życie kobieta, która straciła dwójkę dzieci, została d... więcej »
 
 

Wystawa 18-latki ze zduńskowolskiego Plastyka w...

Data dodania: 2019-01-16
Na wernisaż wystawy prac 18-letniej uczennicy zduńskowolskiego Plastyka Justyny Kaźmierskiej zaprasza w piątek 18 stycznia Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18). Początek o... więcej »
 
 

Elitarne wyróżnienie dla szpitala w Sieradzu w...

Data dodania: 2019-01-16
Prestiżowe i elitarne wyróżnienie otrzymał Szpital Wojewódzki w Sieradzu. Placówka – jako nieliczna nie tylko w Polsce, ale i w skali całego świata - zdobył... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 869
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sieradzki

  Powiat sieradzki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim (zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Sieradz. Należy do niego 11 gmin: Sieradz (gmina miejska), Błaszki, Warta, Złoczew, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Sieradz (gmina wiejska), Wróblew.

  Powiat czekają wielkie inwestycje w przyszłości. Znajduje się tu bowiem nieeksploatowane do tej pory złoże brunatnego węgla.

  Ze względu na rolniczy charakter rejonu, turystyka oparta jest o gospodarstwa agroturystyczne. Oprócz ciszy, spokoju i wiejskich krajobrazów cieszyć się tu można pieszymi wędrówkami oraz rowerowymi lub konnymi przejażdżkami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola